تحقیق حجاب و عفاف و پیشگیری از آسیب های اجتماعی

بخشی از متن تحقیق: پوشش و حجاب پرتوئي از آفرينش الهي است که فلسفه وجودي آن حفظ مقام و ساحت مادي و معنوي زن و مرد و زمينه ساز رشد و کمال آن ها تا مراتب عالي انسانيت است. يکي از قوانين رباني در شرايع الهي مسأله حجاب و پوشش بوده است و خالق بشر که بر تماتحقیق حجاب و عفاف و پیشگیری از آسیب های اجتماعی|35009186|gfe|تحقیق حجاب و عفاف ,تحقیق در مورد حجاب و عفاف ,دانلود تحقیق حجاب و عفاف ,پروژه حجاب و عفاف ,مقاله حجاب و عفاف ,پایان نامه پیرامون حجاب و عفاف ,تحقیق روانشناسی حجاب و عفاف ,تحقیق روانشناسی
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع تحقیق حجاب و عفاف و پیشگیری از آسیب های اجتماعی می باشد.


بخشی از متن تحقیق:

پوشش و حجاب پرتوئي از آفرينش الهي است که فلسفه وجودي آن حفظ مقام و ساحت مادي و معنوي زن و مرد و زمينه ساز رشد و کمال آن ها تا مراتب عالي انسانيت است. يکي از قوانين رباني در شرايع الهي مسأله حجاب و پوشش بوده است و خالق بشر که بر تماي اسرار و رموز آفرينش، عالم خبير است، زيبايي، امنيت، رشد و تعالي انسان ها به خصوص زن را در پوشش و عفاف و حجاب دانسته است، آيات نوراني قرآن کريم اين حکم الهي را به نحو مطلوب تبيين و سيره ي قرآني معصومين (عليهم السلام) به ويژه سيره معصومه کبري فاطمه زهرا (س) آن را به بهترين شکل به منصه ظهور و اجراء در صحنه زندگي رسانده اند. در اين مقاله، پوشش به عنوان يک خواسته فطري و عقلاني انسان مورد توجه قرار گرفته و بر همين اساس اين حکم امضائي اسلام در شرايع و اديان آسماني قبل از اسلام نيز مورد جستجو و بيان، واقع گرديده و آن گاه معناي لغوي و اصطلاحي حجاب در قرآن کريم مشخص و آثار و برکات حجاب از جمله رشد و حفظ عفاف و حيا مورد توجه و نقش آن در پايداري نهاد مقدس خانواده بيان گرديده است و در پايان آثار زيانبار بي حجابي و بد حجابي ارائه شده است. از آن جا که اين موضوع قرآني نقش بارز و آشکاري در نهاد خانواده (از حيث آباداني و رشد يا تخريب آن) دارد سعي شده همه اين موضوعات با رويکرد به جايگاه نهاد خانواده از منظر قرآن ارائه گردد.
مقدمه:

وضع و جعل احکام دين از طرف شارع مقدس حضرت حق تبارک و تعالي منطبق با فطرت، عقل و حکمت بوده و هر کدام از آن ها از هدفمندي خاصي براي رشد و تعالي انسان برخوردار بوده اند حجاب و پوشش قرآني يک حکم از مجموعه احکام واجب الاجراء الهي است که از اهداف، آثار، برکات و نقش آفريني هاي خاصي برخوردار است و اگر حقيقت اين حکم براي انسان ها روشن و آشکار گردد بعيد است که فطرت هاي سالم و خداخواه تسليم آن نشوند و آن را اطاعت ننمايند. قرآن کريم دين را فطري مي داند يعني دين بنيان کننده ي طبيعي ترين قوانين وجود بشري است و به عبارت ديگر دستورات اسلامي منطبق بر مسير شکوفائي فطرت بشري است و با کمي دقت بر اين دستورات و احکام فطري، اهداف، آثار و نتايج عقلاني و حکميانه آن ها نيز آشکار مي گردد. بر همين اساس حجاب و پوشش اسلامي که يکي از اوامر انسان ساز الهي و يکي از احکام حيات بخش اسلام در زندگي طيبه است و منطبق بر فطرت بشر و مبتني بر نيازها و شرايط رواني او و زمينه ساز پويائي و کمال انساني خواهد بود و اصولاً عمل به قوانين اسلام يک عمل اعتباري و قراردادي نيست بلکه عمل به قوانين اسلام يعني پاسخ گوئي به نياز فطرت است.
جنس زن از ديدگاه اسلامي داراي شخصيت شايسته و موقعيتي الهي است که مي تواند مدارج کمال را طي کرده و به مراتب عالي انسانيت راه يابد. دامن زن مدرسه انسان کمال جو است و جايگاه الهي و والاي اين گوهر آفرينش اقتضاء دارد که در قلعه مستحکم حجاب و پوشش قرار گيرد تا ارزش هاي او مصون و محفوظ بمانند....

این تحقیق با فرمت word قابل ویرایش در اختیار شما قرار می‌گیرد.
تعداد صفحات تحقیق: 22مطالب دیگر:
📗پروژه کارآفرینی کارگاه دودی و شور کردن ماهی📗پروژه کارآفرینی مرغداری (پرورش مرغ تخم گذار)📗پروژه کارآفرینی مزرعه پرورش بلدرچین📗کتاب ریخته گری مداوم📗مجموعه کامل سوالات امتحان نهایی حسابان با پاسخ تشریحی📗مقاله الگوریتم مسیریابی شبکه های بیسیم ادهاک📗پاورپوینت سوله و قابها📗آموزش کار درمنزل📗فون لایه باز psd زیبای نوزاد📗فون لایه باز زیبا و شاد کودک📗فون لایه باز زیبا کودک📗فون کودک لایه باز زیبا📗مجموعه وکتور لوگوی ارایشگاه زنانه📗شباهت ها و تفاوت های معماری ایران قبل و بعد از اسلام📗سبک زندگی ایرانیان قبل از اسلام📗بیماریهای قلبی عروقی📗مدیریت بر فرهنگ های متفاوت📗مقایسه مدیریت غربی و ژاپنی📗پرسشنامه بلوغ منابع انسانی و زیر ساخت های آن📗ترجمه مقاله Challenges and opportunities affecting the future of human resource management📗دانلود کتاب رفرنس اصلی مدیریت استراتژیک برایان تریسی📗طرح توجیهی تولید زانوبند مولد برق📗کمیک مرد عنکبوتی جنگ داخلی (1) اندروید📗کمیک لوک خوش شانس (حقه دالتون ها) اندروید📗طرح سه بعدی بیل مکانیکی دراسکچاپ به صورت کامل (sketchup)